© Władysław Bartoszewski
Warszawa 2006-2018
All rights reserved

Administracja serwisu:

Mariusz Kubik

Stowarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Stowarzyszenie RWE im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego / www.wolnaeuropa.plMateriały - zdjęcia, teksty, multimedia, elementy grafiki, zawarte na niniejszej stronie i jej podstronach chronione są prawem autorskim (na mocy: Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu
Paweł Jasienica znów na Mokotowie – tablica pamięci autora „Rzeczpospolitej Obojga Narodów”

“Gazeta Wyborcza” (“Stołeczna”)

Nr 264 / 12. 11. 2007 r.

Tablicę ze słowami "Żołnierzowi - patriocie - pisarzowi" odsłonięto w sobotę na kamienicy przy ul. Dąbrowskiego 75b, w której w latach 1955-70 mieszkał Paweł Jasienica.

Uroczystość odbyła w dniu 98. urodzin pisarza. Przybyła na nią córka Jasienicy Ewa Beynar-Czeczott i jego ośmioletni prawnuk Maciej Łukasik.

Fot. © Grażyna Jaworska

- Wszyscy mamy do spłacenia Jasienicy dług wdzięczności za to, co zrobił w walce o niepodległość Polski i duchową suwerenność Polaków, szczególnie dlatego, że los nie pozwolił mu na satysfakcję pełnej rehabilitacji politycznej i moralnej za życia - mówił prof. Władysław Bartoszewski.

GRZEGORZ LISICKI, PAP

Zobacz także:

Władysław Bartoszewski - "O eseistyce Pawła Jasienicy":    Część I   Część II

Władysław Bartoszewski - "Mój Jasienica"  Część I   Część II   Część III   Część IV

Promocja książki Ewy Beynar-Czeczott pt.: "Mój ojciec, Paweł Jasienica" - fotogaleria

środa, 14 listopada 2007, wbartoszewski

Polecane wpisy